آمار مطالعه و کتابخوانی در استان یزد مناسب نیست

رییس شورای اسلامی شهر یزد گفت: به رغم اینکه فضاهای مناسب در امر کتابخوانی فراهم شده اما متاسفانه سرانه و آمار مطالعه کتاب و کتابخوانی در این استان مناسب نیست.

“عزیزالله سیفی” روز چهارشنبه در صحن علنی شورای اسلامی شهر یزد افزود: در کشور ما و توسط ارگان های مختلف، آمارهای متفاوت اعلام می شود و هر کسی بر اساس تجزیه و تحلیل خود از ۲ دقیقه در سال تا ۷۹ دقیقه در روز را عنوان کرده است. وی ادامه داد: به طور کلی سرانه مطالعه کتاب در کشور مناسب نیست و حتی نرم افزارها و فضای مجازی هم هنوز تغییری در این زمینه نداده است؛ در شهرستان یزد ۲۵ کتابخانه وجود دارد اما آن گونه که باید مردم مراجعه ندارند.

رییس شورای اسلامی شهر یزد گفت: انتظار است مراکز علمی و دانشگاهی و حوزه‌های علمیه ، مردم را برای مطالعه و کتابخوانی ترغیب کنند و استفاده بهتری از کتابخانه ها صورت گرفته و آمار مطالعه و کتابخوانی در یزد افزایش یابد .

سیفی ادامه داد: امروز ۲۴ آبان ماه روز کتاب ، کتابخوانی و کتابدار است و ضمن تبریک به همه فعالین این عرصه امیدواریم شاهد حضور بیشتر مردم در این حوزه باشیم و در اسلام نیز کتاب به اندازه ای اهمیت دارد که معجزه بزرگ پیامبر اسلام(ص) کتاب قرآن کریم است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *