ترکیه در پی تأسیس دانشگاه جامع بین‌المللی معارف اسلامی

محمد گورمز، رئیس سابق سازمان دیانت ترکیه و عضو هیئت امنای اتحادیه جهانی علمای مسلمان در جریان سفر خود به قطر در دیدار با علی قره‌داغی، رئیس این اتحادیه از تأسیس دانشگاه بین‌المللی با مرجعیت اسلامی در استانبول ترکیه خبر داد.

ترکیه در پی تأسیس دانشگاه جامع بین‌المللی معارف اسلامی

به گزارش افق امروز و به نقل از خبر آنلاین ،

محمد گورمز، رئیس سابق سازمان دیانت ترکیه و عضو هیئت امنای اتحادیه جهانی علمای مسلمان در جریان سفر خود به دوحه با استقبال علی قره‌داغی، دبیرکل اتحادیه، هیئت امناء و اعضای این اتحادیه مستقر در قطر مواجه شد.

گورمز که از سوی دانشکده معارف اسلامی دانشگاه حمد به قطر دعوت شده است عصر دیروز، ۱۶ خرداد طی نشستی با موضوع «تجدید مبدأ: چگونه علمای آینده باشیم» سخنانی ایراد کرد. این سخنرانی بخشی از برنامه جدید دانشکده معارف اسلامی دانشگاه حمد است که برای دانشجویان سطح کارشناسی ارشد و دکترا برگزار می‌شود.

در این جلسه موضوعات زیادی از جمله انتخابات اخیر ترکیه، پیروزی و انتخاب مجدد رجب طیب اردوغان به عنوان رئیس جمهور ترکیه و جهت‌گیری‌های دولت در رابطه با جوانان و نسل جدید مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

گورمز در سخنان خود با اشاره به اتاق فکری تحت اشراف خود و فعالیت‌های آن تصریح کرد: بیش از ۳۰۰ دانشجو از بیش از ۳۰ کشور جهان در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری در این مرکز تحصیل می‌کنند.

وی همچنین خاطرنشان کرد از زمانی که سلطان محمد فاتح استانبول را فتح کرد و علما را به این شهر فرا خواند، این دومین بار است که این شهر به محل اقامت علما تبدیل می‌شود.

در این نشست ایده تأسیس یک دانشگاه بین‌المللی با مرجعیت اسلامی در استانبول ترکیه نیز مورد بحث و بررسی قرار گرفت. هدف از این کار تأسیس دانشگاهی مبتنی بر اصول و ارزش‌های اسلامی و ترکیبی از اصالت و نوگرایی است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *