پیشرفت‌های موشکی، پدافندی و پهپادی ایران خار چشم دشمنان شده است

به گزارش حوزه سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، زیاد النخاله دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین و اسماعیل هنیه، رئیس دفتر سیاسی حماس صبح امروز با دریابان علی شمخانی، نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی دیدار و گفت‌وگو کردند.

در این دیدار‌ها دریابان علی شمخانی با تبریک دستاورد‌های درخشان مقاومت اسلامی در عملیات سیف القدس از نقش محوری جنبش جهاد اسلامی و حماس در نبرد با رژیم صهیونیستی و تحمیل شکست خفت بار بر اشغالگران تجلیل کرد.

شمخانی با اشاره به بیش از ۷۰ سال مقاومت و جهاد مردم فلسطین برای رهایی قدس شریف از چنگال اشغالگران صهیونیسم تصریح کرد: امروز نسل جدید جوانان فلسطینی قدرتمندتر و با انگیزه‌تر از نسل‌های گذشته با مقاومت و ایثار در برابر توسعه‌طلبی‌های صهیونیست‌ها ایستاده اند.

دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان افزود: حجم آتش، برد موشک‌ها و توانمندی تاکتیکی حماس و جهاد اسلامی برای عبور از سامانه‌های متعدد راداری و گنبد آهنین، انگاره شکست ناپذیری رژیم صهیونیستی را باطل کرده است.

شمخانی با محکومیت هر گونه اقدامی که موجب تقویت و توسعه اشغالگری صهیونیست‌ها می‌شود، اجرای طرح شیطنت آمیز عادی سازی روابط با این رژیم توسط برخی کشور‌های عربی را اقدامی شکست خورده ارزیابی کرد.

وی افزود: در صورت به هم پیوستگی و هم افزایی همه حلقه‌های مقاومت حول آرمان فلسطین و قدس شریف، فروپاشی این رژیم جعلی را در آینده‌ای نه چندان دور می‌توان شاهد بود.

دبیر شورای امنیت ملی گفت: رژیم صهیونیستی علاوه بر استفاده از ابزار نظامی برای پیشبرد مقاصد شوم خود از فضای مجازی نیز برای جنگ روانی و اختلاف افکنی میان جریان مقاومت استفاده می‌کند.

شمخانی تصریح کرد: برای خنثی سازی اقدامات نرم افرازی دشمن صهیونیستی، مقاومت اسلامی باید با فعال کردن ظرفیت‌های خود در این حوزه، ضمن حفظ و تقویت انسجام نیرو‌های مقاومت، واقعیت‌های سیاسی، امنیتی و اجتماعی رژیم صهیونیستی را در معرض نگاه جهانیان قرار دهد.

در این دیدارها، فرماندهان مقاومت فلسطین نیز با تبریک برگزاری باشکوه سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در ایران و گرامی داشت یاد و خاطره فرمانده بزرگ جهاد و مقاومت شهید حاج قاسم سلیمانی از نقش ممتاز جمهوری اسلامی در دفاع از آرمان ملت فلسطین تمجید کردند.

همچنین فرماندهان مقاومت فلسطین گزارشی از عملیات پیروزمندانه سیف القدس و دستاورد‌های کم نظیر آن در ابعاد نظامی و اجتماعی ارایه و تاکید کردند: امروز رژیم صهیونیستی بیش از هر زمان دیگری دچار ضعف، سردرگمی و استیصال شده و در گرداب چالش‌های متعدد گرفتار شده است.

زیاد النخاله، دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین در جریان این دیدار تصریح کرد: هوشیاری، انسجام و اقتدار مقاومت بیش از هر زمان دیگری افزایش یافته و شرایط کاملا مناسبی برای تغییر موازنه قوا به نفع مقاومت فلسطین فراهم شده است.

اسماعیل هنیه، رییس دفتر سیاسی حماس نیز با اشاره به نقش راهبردی و پشتیبانی مستمر جمهوری اسلامی ایران از مقاومت فلسطین اظهار داشت: بسیاری از کشور‌های اسلامی که مدعی حمایت از آرمان فلسطین بوده اند اینک به صورت مخفیانه و آشکار با رژیم صهیونیستی رابطه برقرار کرده اند و تنها ایران اسلامی است که در قول و عمل همواره حامی مردم مظلوم فلسطین بوده است.

هنیه خاطرنشان کرد: بدون شک پیروزی مردم فلسطین در برابر رژیم صهیونیستی بویژه دستاورد‌های اخیر در عملیات سیف القدس متعلق به همه حامیان واقعی ارمان فلسطین بویژه جمهوری اسلامی ایران است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *